Radomsko, Łódzkie -5.6o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019

Zniszczona ulica Prymasa Wyszyńskiego

Miasto
Beata Januszewska

Przez remont skrzyżowania ulic Piastowska/Krakowska/Brzeźnicka cały ruch drogowy przeniósł się na ulicę Prymasa Wyszyńskiego. Po dwóch miesiącach trwania prac budowlanych skrzyżowania, na ulicy Wyszyńskiego widać znaczące uszkodzenia. Zapytaliśmy zarządcę ulicy co ma zamiar z tym zrobić.

Spore koleiny i pęknięcia w jezdni, skutecznie utrudniają kierowcom jazdę, do tego dochodzą olbrzymie korki, których powodem jest wzmożony ruch samochodów ciężarowych na tym odcinku drogi. Najgorszy stan nawierzchni jest od skrzyżowania z ulicą Fabianiego do skrzyżowania z ulicą Tysiąclecia. Sporym utrudnieniem jest wjazd oraz wyjazd z parkingu przy nowo powstałym markecie.

Ze Starostwa Powiatowego w Radomsku, które jest zarządcą ulicy otrzymaliśmy następującą odpowiedź w sprawie zniszczenia ulicy Wyszyńskiego.

- Zniszczenia nawierzchni ulicy Prymasa Wyszyńskiego związane są ze zwiększonym ruchem pojazdów kierowanych tam w związku z remontem skrzyżowania ulic Piastowskiej i Krakowskiej. Zgodnie z zawartym porozumieniem naprawa nawierzchni ulic, którymi poprowadzone zostały objazdy związane z tą inwestycją, leży w gestii firmy prowadzącej inwestycję. Wydział Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku zwrócił się już do wykonawcy o szybką naprawę i wyrównanie zniszczonej nawierzchni ul. Prymasa Wyszyńskiego. Z ustaleń wynika, że naprawa zostanie wykonana w najbliższym czasie
- odpisała rzecznik prasowy Powiatu Radomszczańskiego, Wioletta Bąk-Kempa.

Będziemy monitorować postępy w sprawie.

komentarze