Radomsko, Łódzkie 0o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
Autopromocja redakcja

Zima powróciła

Miasto
Redakcja

Zima powróciła. Piątkowe (16 marca) załamanie pogody z pewnością zaskoczyły niejednego kierowcę jak i pieszych. Na drogach i chodnikach w Radomsku panowały fatalne warunki.

Padający śnieg, do tego silny wiatr spowodował wiele utrudnień. Po południu miasto stanęło w ogromnych korkach. Od piątkowego wieczoru do poranka w sobotę 17 marca, radomszczańscy policjanci odnotowali cztery kolizje.

Do najpoważniejszej doszło w sobotę przed godz. 6.00 na DK1 na wysokości Słostowic. O szczegółach mówi komisarz Aneta Wlazłowska, rzecznik policji w Radomsku:

25 letni kierujący samochodem ciężarowym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne i doprowadził do przywrócenia samochodu. Zablokowana została nitka w stronę Częstochowy. Kierowca mieszkaniec woj. śląskiego był trzeźwy, nie potrzebował pomocy medycznej. Policjanci kierowali samochody na objazdy.

Pogoda na sobotę i niedzielę (17, 18 marca)

Sobota. W dzień na zachmurzenie małe i umiarkowane. W centrum po południu rozpogodzenia; okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C, -3°C. Wiatr umiarkowany. W rejonach zalegania pokrywy śnieżnej wiatr powodować będzie zamiecie śnieżne.

Niedziela. W dzień bezchmurnie, gdzieniegdzie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od około -2°C w centrum, do 1°C, 2°C.

komentarze