Radomsko, Łódzkie 0o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
Autopromocja redakcja

Zgłoś się do „Leśnej dziesiątki”

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

Ruszyły zapisy do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiej imprezy sportowej "Leśna Dziesiątka w Żytnie, planowanej na 9 czerwca br. Organizatorzy zachęcają do biegania i chodzenia z kijkami po okolicznych lasach.

Leśna Dziesiątka to rywalizacja w biegu crossowym na 10 km i marszu Nordic Walking na 7 km. Patronem Honorowym imprezy jest już po raz czwarty marszałek województwa łódzkiego. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza rejestracyjnego, znajdującego się na stronie www.inessport.pl. Będzie się też można zapisać w dniu zawodów, ale jest to zawsze mniej korzystne. Po pierwsze może być nieco uboższy pakiet startowy. Po drugie opłata startowa w dniu zawodów jest też nieco wyższa - 50zł. Rejestrując się internetowo do 4 czerwca zapłacimy tylko 30 zł.

W ubiegłych latach w imprezie brało udział blisko 150 osób. Najlepszy czas w biegu wyniósł 34, a w marszu 48 minut. Opinie uczestników w internecie były bardzo pozytywne.

- Trasa nie jest łatwa, bo dość piaszczysta, co przy wysokiej temperaturze może być uciążliwe. Jednak zapewniamy dwa punkty nawadniania, świetną atmosferę i bogate pakiety startowe m.in. z napojem energetycznym i kubkiem z logo biegu. Nagradzamy oczywiście zwycięzców, ale też każdy zawodnik dostaje medal i ma szansę na wylosowanie nagrody - mówi Benon Zawada, prezes Victorii Żytno.

Leśną Dziesiątkę organizuje sekcja biegowa klubu sportowego "Victoria" Żytno. Jej strategicznymi partnerami są: Województwo Łódzkie, a także wójt i gmina Żytno.

Więcej na ten temat - w regulaminie do pobrania poniżej.

ZAŁĄCZONE PLIKI

Regulamin Lesna Dziesiatka 2018 POBIERZ PLIK

komentarze