Radomsko, Łódzkie 7.7o Poniedziałek, 18 Lutego 2019

Zderzenie trzech samochodów na DK1

Alert 112
Beata Januszewska

Zgłoszenie o zderzeniu dwóch busów i ciężarówki dyżurny policji otrzymał o godzinie 6.40. Do zdarzenia drogowego doszło w rejonie skrzyżowania drogi krajowej z ulicą Brzeźnicką w Radomsku. Jezdnia w kierunku Łodzi była całkowicie zablokowana przez dwie godziny. Policjanci zorganizowali objazdy.

Z ustaleń policjantów wynika, że 44-letni mieszkaniec województwa śląskiego, kierujący dostawczym iveco nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim mercedesa sprintera, którego kierujący zatrzymywał się przed sygnalizacją świetlną.

W wyniku zderzenia pojazdów iveco uderzyło w naczepę samochodu ciężarowego, zamierzającego kontynuować jazdę a mercedes zatrzymał się na barierach energochłonnych. Aby wydostać 44-latka z samochodu konieczna była pomoc strażaków.

Sprawca zdarzenia został przewieziony do radomszczańskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Droga została całkowicie oczyszczona i odblokowana o godzinie 9.30. Warto zaznaczyć, że podczas zdarzenia, w tym rejonie była ograniczona widoczność spowodowana mgłą.

komentarze