Radomsko, Łódzkie 3.0o Sobota, 23 Marca 2019

Zatrzymano 5 osób podejrzanych o handel narkotykami

Alert 112
Jacek Paszewski

W ciągu kilku dni policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o posiadanie substancji odurzających. Czterech mężczyzn usłyszało zarzut handlu narkotykami.

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu radomszczańskiego w wieku od 20 do 36 lat. Prokurator nadzorujący to postępowanie postawił łącznie 17 zarzutów dotyczących przestępstw narkotykowych i zastosował wobec każdego z zatrzymanych dozór policyjny.

Realizacja ta była poprzedzona  działaniami policjantów z wydziału kryminalnego w zainteresowaniu, których były wytypowane osoby zajmujące się handlem narkotykami na terenie powiatu radomszczańskiego.

- W poniedziałek 9 kwietnia, policjanci zatrzymali 22- latka, który miał przy sobie ponad 13 gramów substancji odurzających podzielonych na porcje. W ciągu kolejnych dni do policyjnej celi trafili jeszcze czterej inni mężczyźni. Podczas działań policjanci sprawdzili kilkanaście pomieszczeń użytkowanych przez domniemanych przestępców. Czterej zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania narkotyków oraz handlu nimi - poinformowała portal Radomsko24.pl, kom. Aneta Wlazłowska z radomszczańskiej policji.

Za takie zachowanie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na jednym z zatrzymanych ciąży zarzut posiadania substancji odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

komentarze