Radomsko, Łódzkie -2.0o Niedziela, 20 Stycznia 2019
Autopromocja redakcja

Żar tropików

Miasto
Jacek Paszewski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w powiecie radomszczańskim.

Synoptycy przewidują maksymalna w sobotę 28 lipca od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.

Podobnie będzie w niedzielę 29 lipca. Upał będzie się utrzymywał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.

Wysoka temperatura będzie nam towarzyszyć także na przełomie lipca i sierpnia (30 lipca - 2 sierpnia). Wtedy to termometry pokażą w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C. Wciąż będzie obowiązywał alert drugiego stopnia.

Alert drugiego stopnia oznacza:

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

W związku z upałami władze miasta podjęły decyzję o ustawieniu kurtyny wodnej na ulicy Piastowskiej, tuż obok banku. Schłodzić się można od rana do godzin popołudniowych.

komentarze