Radomsko, Łódzkie 0o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
Autopromocja reklama

"Zapach moich miejsc" w obiektywie Justyny Tarnackiej

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

Do końca kwietnia w galerii radomszczańskiego muzeum można oglądać wystawę fotografii „Zapach moich miejsc”, której autorką jest Justyna Tarnacka.

Wernisaż wystawy odbył się w piątek 6 kwietnia, w Galerii Muzeum im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

Jak mówi autorka fotografii: każdy może „pstrykać" zdjęcia. Z drugiej strony jednak chcemy, aby fotografie były interesujące, ciekawe, fascynujące, a nawet porywające.

- W pełni zgadzam się ze słowami, które powiedział kiedyś Wojciecha Walczuka. A nie jest prostym pokazać zwykłe miejsce, aby można było wzbudzić podziw u odbiorcy, żeby powiedział takie ciche „WOW", albo po dłuższym spojrzeniu. Czy mi się to udaje? – zastanawia się Justyna Tarnacka.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia wykonane nie tylko w Polsce (Warszawa, Łódź, Gdańsk, Malbork), ale także i te z podróży do Pragi oraz Londynu. Łącznie w galerii zawisły 44 fotografie.

- Na pewno to duże wydarzenie w moim fotograficznym życiu, bo nie codziennie robi się wystawę. Na jej efekty pracuje się często kilka lat. Nad swoją pracowałam 6 lat. Tym bardziej zapraszam wszystkich do obejrzenia moich miejsc i odkrycia ich „zapachów" – dodaje autorka.

Polecamy!

komentarze