Radomsko, Łódzkie 10.6o Poniedziałek, 18 Lutego 2019
Autopromocja reklama

Zagrajcie o III ligę dla Radomska!

Miasto
Jacek Paszewski

Na placu 3 Maja, w sobotę 4 sierpnia, z kibicami spotkali się piłkarze i działacze RKS Radomsko.

W zbliżającym się sezonie RKS Radomsko zagra w IV lidze łódzkiej. Na tydzień przed pierwszy meczem z Omegą Kleszczów (11 sierpnia, godz. 17.00) na placu 3 Maja, przed kibicami zaprezentowali się piłkarze i działacze radomszczańskiego klubu.

Klub przygotowania do nowego sezonu rozpoczął na początku lipca. Po drodze rozegrał klika spotkań kontrolnych. Obecny na prezentacji Rafał Ozga, trener żółto-niebieskich, podkreślił że w tym krótkim okresie przygotowawczym zespół bardzo dobrze prezentował się zarówno na treningach czy sparingach.

- Myślę, że w IV lidze zespół na pewno się utrzyma. A może i powalczymy o większe miejsce. Jednocześnie zapraszam na stadion i apeluje o gorący doping – dodał trener Ozga.

Z kolei obecny na placu 3 Maja, prezydent Jarosław Ferenc zaznaczył, że Radomsko powinno mieć co najmniej drugą ligę.

- Mam nadzieję, że gra w IV lidze to pierwszy krok do tego, aby móc rozwijać piłkę nożną w Radomsku. RKS to jest marka Radomska. Nasze miasto w Polsce znane jest przede wszystkim z RKS-u oraz z Famegu. O te marki powinniśmy dbać – zauważył prezydent Ferenc.

Jakub Mielczarek z zarządu RKS Radomsko, obiecał że w przypadku awansu drużyny w przyszłym roku do III ligi zobaczymy nad miastem fajerwerki. Trzymamy za słowo! Po prezentacji, piłkarze rozdawali kibicom terminarz spotkań w IV lidze. Była także okazja do pamiątkowych zdjęć.

W sezonie 2018/19 drużynę będzie tworzyć ponad 20 zawodników.

Kadra:

Bramka – Wiktor Baranowski (w przeszłości zawodnik KKS Kalisz, swoich sił próbował także na niemieckich boiskach), Michał Kanafa, młody obiecujący piłkarz obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi, broniący także w drużynie juniorów oraz debiutant Jakub Porzeżyński.

W defensywie zobaczymy: doświadczonego Adriana Klepczyńskiego, w przeszłości gracza RKS Radomsko w Ekstraklasie, Kamila Sadzińskiego mającego na koncie występy w Młodej Ekstraklasie, powracającego z wypożyczenia do Pilicy Przedbórz, Łukasza Perlińskiego, Marcina Lewackiego, od lat związanego z radomszczańskim klubem, Adriana Plutę, który w ubiegłym sezonie bronił barw Sokoła Ostróda, ulubieńca kibiców radomszczanina Mariusza Kolbę, Marka Michalskiego, trenera grup Młodzieżowych RKS, Krzysztofa Michalskiego, dla którego będzie to już drugi sezon w klubie, Adriana Sakaturę nowa twarz w klubie, który może grać w defensywie lub pomocy.

Linię pomocy będą tworzyć: Bartosz Turniak, w ubiegłym sezonie wicelider strzelców żółto-niebieskich, Amerykanin z Senagalu Omar Tall, mający na koncie epizody gry w pierwszoligowej Stali Mielec, będzie rozgrywającym w drużynie, młodzieżowiec Seweryn KowalskiAdrian Jura niezwykle bramkostrzelny zawodnik, który w 150 występach w ligach juniorskich i seniorskich strzelił ponad 100 bramek, Kacper Zieliński obdarzony świetną techniką, Natan Balcerzyk pozyskany z UKS Piotrcovia, Kacper Banasiak, w ubiegłym sezonie na boisku z drużyną spędził ponad 1600 minut.

W ataku zobaczymy: powracającego do Radomska Łukasz Gloca, byłego zawodnika MKS Kluczbork Pawła Baraniaka, który w przeszłości był królem strzelców IV ligi oraz mega snajpera Krystiana Wojtczaka.

Na mecze RKS w Radomsku, klub wprowadził bilety w cenie 5 zł. Za darmo jednak mecze oglądać będzie młodzież do lat 18 po okazaniu legitymacji szkolnej, osoby niepełnosprawne oraz kobiety. Dochód z biletów przeznaczony będzie na rozwój Akademii Młodego Piłkarza RKS Radomsko.

komentarze