Radomsko, Łódzkie 10.6o Poniedziałek, 18 Lutego 2019

Zagłosuj na ławeczkę Reymonta

Miasto
Jacek Paszewski

Do 19 lutego można głosować na jeden z dwóch projektów „Ławeczki Reymonta na Reymonta”. Zwycięski projekt ławeczki zostanie zrealizowany i zamontowany na ulicy Reymonta.

Przypomnijmy. Jeszcze w październiku 2017 roku miasto Radomsko ogłosiło otwarty konkurs ph. „Ławeczka Reymonta na Reymonta”. Głównymi założeniami konkursu było: upamiętnienie postaci wybitnego pisarza W.S. Reymonta i jego twórczości, uatrakcyjnienie wyglądu  ul. Reymonta w Radomsku i zachęcenie do współtworzenia przestrzeni miejskiej.

Na konkurs nadesłano 6 projektów - z Radomska, Bytomia, Zakopanego, Świdnicy, Chrzanowa, Piwnicznej Zdrój. W poniedziałek 5 lutego podczas obrad Jury zarekomendowało do poddania pod głosowanie mieszkańców projekty konkursowe zgłoszone przez Aleksandrę Maziję ze Świdnicy (na zdj. po prawej) oraz Gabrielę Rusek z Chrzanowa (po lewej).

Wybrany przez mieszkańców projekt ławeczki zostanie zrealizowany i zamontowany na ulicy Reymonta w pobliżu Domu Rzemiosła. Głosowanie potrwa od 12 do 19 lutego 2018 roku.

Swój głos możecie oddać w tym miejscu.

komentarze