Radomsko, Łódzkie 19.3o Sobota, 24 Sierpnia 2019

XX-lecie Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych BETEL

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

Wspólnota Betel od lat pomaga osobom niepełnosprawnym – organizuje spotkania, wycieczki, integruje. 19 maja stowarzyszenie obchodziło XX-lecie istnienia. Z tej okazji specjalny koncert na deskach Miejskiego Domu Kultury w Radomsku dał gość specjalny – ks. bp. Antoni Długosz, który porwał wszystkich do tańca i wspólnego śpiewania.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się od mszy świętej odprawionej w kolegiacie pod wezwaniem św. Lamberta. Dalsze obchody odbywały się w Miejskim Domu Kultury, podczas których ze specjalnym koncertem wystąpił wieloletni przyjaciel wspólnoty i zarazem gość honorowy – ks. bp. Antoni Długosz. Do wspólnego śpiewania i tańczenia wraz z księdzem, przybyłych gości nie trzeba było długo namawiać.

Koncert był okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych św. Faustyny „Betel”, która działa nieprzerwanie od 1998 roku. Do 2005 roku spotkania członków wspólnoty odbywały się przy Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, następnie do 2012 roku przy Kościele Ojców Franciszkanów. A do obecnej chwili, msze święte i spotkania odbywają się przy parafii św. Lamberta – w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

- Wspólnota wspiera osoby niepełnosprawne, samotne, często też nieporadne życiowo. Chcemy podziękować Bogu, ludziom i rodzicom za to, że 20 lat temu zaistniała ta Wspólnota. Cieszymy się, że jest. Nasze działania polegają na wielowymiarowym wspieraniu człowieka chorego, niepełnosprawnego, przede wszystkim od strony duchowej
 - mówiła Gabriela Szczygłowska, koordynatorka Wspólnoty Betel oraz nauczycielka I LO.

Wspólnota Betel oprócz wspólnych mszy, organizuje również wyjazdy i wycieczki do miejsc świętych, a także celebrowane są każde święta. Na co dzień wspólnota współpracuje z: uczniami i nauczycielami I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, w którym utworzono wolontariat  oraz z„Eko-Ogrodem” Barbary Wojnowskiej.

Na zakończenie obchodów czekała słodka niespodzianka – tort, ufundowany przez poseł Annę Milczanowską.

komentarze