W meczu beniaminków: RKS Radomsko – KS Wasilków 5:0

Po przegranej w ostatniej kolejce w Tomaszowie z Lechią (4:1), drużyna RKS Radomsko pewnie zgarnęła trzy punkty w meczu z KS Wasilków. W niedzielę 18 sierpnia, przed własną publicznością żółto-niebiescy wygrali 5:0 (2:0).

KS Wasilków to obok Pogoni Zambrów  zespół, który nie wygrał jeszcze meczu w trzecioligowym sezonie. Najbliżej korzystnego rezultatu KS Wasilków był w Elblągu, gdzie prowadził 0:1 i wykonywali rzut karny. Jednak przegrał całe spotkanie 2:1. RKS przed niedzielnym spotkaniem na koncie miał trzy punkty, wywalczone przed tygodniem z Huraganem Morąg (3:0). Okazją do powiększenia dorobku był mecz z jednym z najsłabszych zespołów ligi.

Spotkanie lepiej zaczęli goście. Wykonywali rzut wolny i rożny. Później gra toczyła się w środku pola, do czasu strzelenia pierwszej bramki przez RKS. Jej autorem został Paweł Baraniak w 28 minucie. Ten sam zawodnik chwilę wcześniej wykonywał rzut wolny z 16 metrów, ale na posterunku był bramkarz gości Grzegorz Nowajczyk. Kolejną bramkę główką dołożył w doliczonym czasie gry Krystian Wojtczak i gracze z Radomska na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą. W pierwszej części meczu, urazu oka doznał Bartosz Dudziński z KS Wasilków. Przez załogę karetki pogotowia został przewieziony do radomszczańskiego szpitala na badania.

Po zmianie stron, w 71. minucie na 3:0 podwyższa doskonale dysponowany tego dnia Krystian Wojtczak. Nadzieja gości na wywiezienie jakichkolwiek punktów została w tym momencie rozwiana. Gracze RKS kontrolowali w pełni przebieg spotkania. Zaowocowało to bramką numer cztery. Drugiego gola w meczu zdobywa Paweł Baraniak w 79. minucie po pięknym strzale zza pola karnego W 91. minucie wynik spotkania ustala wprowadzony po przerwie Jakub Rozwandowicz. Cieszy wygrana i trzy punkty.

Wygrana z KS Wasilków zapewniła awans radomszczanom w tabeli. Po czterech kolejkach zajmują 8. miejsce z 6 punktami na koncie. Bramki 9:5. Prowadzi Sokół Aleksandrów Łódzki.

RKS Radomsko – KS Wasilków 4:0 (2:0)
Bramki: P. Baraniak ’28, ’79 K. Wojtczak ’48, ’71 J. Rozwandowicz ‘91
Widzów ok 600

RKS Radomsko (wyjściowa jedenastka): S. Majchrzak - R. Janicki, A. Pluta, A. Ślęzak, A. Klepczyński, P. Baraniak, K. Sadziński, B. Turniak, Ł. Bocian, K. Kolasa, K. Wojtczak
KS Wasilków (wyjściowa jedenastka): G. Nowajczyk - A. Butkiewicz, J. Jakimilik, P. Dąbrowski, K. Stryś, D. Ostaszewski, D. Śliwowski, B. Dudziński, J. Pawłowski, D. Wysocki, K. Niegowski