Radomsko, Łódzkie -5.6o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019

Utworzono pierwsze komitety wyborcze w Radomsku i powiecie

Miasto
Jacek Paszewski

W piotrkowskie delegaturze Krajowego Biura Wyborczego, zarejestrowało się już kilka komitetów wyborczych z Radomska i terenu powiatu radomszczańskiego. Lokalne komitety mogą się rejestrować do 27 sierpnia. Prezentujemy stan na 20 sierpnia.

Poszczególne komitety wyborcze rejestruje delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim. Ta przyjmuje zgłoszenia od komitetów, które zamierzają wystawić kandydatów w naszym regionie.

Z komitetów z Radomska jako pierwszy zarejestrował się KWW Razem dla Radomska. Pełnomocnikiem został Mirosław Rudek a pełnomocnikiem finansowym Jakub Michnowski.

W powiecie radomszczańskim do tej pory w gm. Kamieńsk zarejestrował się KWW Jarosława Bąkowicza i KWW Bogdana Pawłowskiego, w gm. Radomsko, KWW Stanisława Bartnika, a w gm. Wielgomłyny KWW Tomasza Kowalczyka i KWW W Dobrą Stronę.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym, komitety czas na zgłaszanie kandydatów mają do 16 września. Do 26 września muszą zarejestrować się kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydenta Radomska.

Natomiast PKW zarejestrowała już większość krajowych ugrupowań politycznych.

Wybory odbędą się 21 października, a ewentualna druga tura wyborów prezydenckich 4 listopada.

komentarze