Radomsko, Łódzkie -5.6o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019

Urlop we wrześniu? Same zalety!

Miasto
Redakcja Artykuł sponsorowany

Wiele osób szuka sposobów na oszczędne spędzenie urlopu. W szczycie sezonu, w lipcu i sierpniu, ceny zarówno nad polskim morzem, jak i na zagranicznych wakacjach, są bardzo wysokie. Wydatek na tygodniowy wyjazd dla rodziny trzeba już liczyć w tysiącach. We wrześniu jednak te same oferty możemy znaleźć nawet połowę taniej.

We wrześniu problemem jest z reguły pogoda. W Polsce bardzo rzadko sprzyja ona plażowaniu, nie mówiąc o kąpieli. Co innego na południu Europy. Tam wrzesień to idealny czas na wakacyjne wojaże. Ciepło, ale nie upalnie i dużo taniej niż w sezonie!

Wycieczki last minute do Grecji, czy Bułgarii można znaleźć już nawet poniżej 1000 zł za osobę. I to z pakietem żywieniowym all inclusive! Można także poszukać super okazji na własną rękę. Ważne, żeby znaleźć tanie loty, bo z noclegiem raczej nie powinno być problemu we wrześniu, w turystycznych lokalizacjach. Warto zwrócić uwagę na rejsowe połączenia tanimi lotami (Ryanair, Wizzair), ale też na czarterowe loty oferowane przez biura podróży.

Kwestia noclegu to wyszukanie kwatery na popularnych serwisach (Booking.com, Airbnb.pl). Za nocleg możemy zapłacić bezpośrednio przez te strony, ale warto zobaczyć też ofertę na bezpośredniej stronie hotelu. Może być tańsza niż przez serwisy. Wtedy płatność wykonujemy bezpośrednio do hotelu. Najlepiej uczynić to przez kantor internetowy Walutomat.pl. Ma on przelewy korzystniejsze niż bankowe, a do tego jeszcze od razu możemy tanio przewalutować sobie euro, czy dolary. Jak wykonać taki przelew zagraniczny w Walutomat.pl? Odpowiedź znajdziecie tutaj: https://www.walutomat.pl/przelewy-zagraniczne/. Przy okazji zadbacie też o tanią gotówkę w walucie na zagraniczny wyjazd wakacyjny.

Wakacyjne wrześniowe wyjazdy to większe możliwości wyboru noclegów. W lipcu i sierpniu 99 procent kwater nad morzem może być po prostu zajęte. We wrześniu, ze względu na rozpoczynający się rok szkolny i nie tak upalną pogodę, dużo ośrodków zwalnia terminy rezerwacyjne.

Jeśli planujemy więc pojechać na wymarzone wakacje z rodziną, a nie chcemy przepłacać, warto rozważyć terminy wrześniowe i zagraniczne wakacje. Z korzystnymi lotami, tanimi noclegami i walutą w kantoru internetowego zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

komentarze