Radomsko, Łódzkie -2.0o Niedziela, 20 Stycznia 2019

Turniej kibiców RKS Radomsko im. Śp. Tomasza „Krzyczego” Szwedzika

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

Na radomszczańskim „Orliku”, został zorganizowany I Letni Turniej Kibiców RKS Radomsko im. Śp. Tomasza „Krzyczego” Szwedzika.

Turniej (sobota 28 lipca) został zorganizowany przez społeczność kibiców i zarząd RKS Radomsko, aby uczcić pamięć zmarłego przed dwoma laty wielkiego fana żółto-niebieskich Tomasza Szwedzika.

Na murawie spotkali się reprezentanci grup kibicowskich, przedstawiciele drużyn osiedlowych, a także działacze klubu i sponsorzy. Przed rozpoczęciem turnieju złożono kwiaty na grobie śp. Tomasza Szwedzika.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W pierwszej zagrali: KSFH, Centrum, Reszta Świata, Leszka Czarnego, a w drugiej: Banditenstadt, Zarząd, Sponsorzy Loko Team, Strzałków (drużyna ostatecznie nie dojechała). Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym w grupie po 12 minut. Po rozgrywkach grupowych przyszedł czas na mecze półfinałowe i finał. Najlepszą drużyną turnieju okazała się ekipa KSFH, która w finale pokonała zespół Reszty Świata. Trzecie miejsce przypadło dla zespołu Sponsorów. Tuż za podium uplasował się Zarząd RKS.

- Tomek „Krzyczy” Szewdzik był człowiekiem, który niejednego z nas zaraził kibicowaniem, miłością do tego miasta i do RKS-u. Większość ze starszych kibiców pamięta wyjazdy, imprezy, integrację, obchody świąt narodowych spędzone wspólnie z Tomkiem.  Był osobą, która zawsze chętnie pomagała. Kiedy przed laty zakładaliśmy klub RKS 1979 Radomsko, na moje pytanie czy pomoże oczywiście odpowiedział, że tak. Chciał, aby klub był wielki. Za drużyną jeździł po całej Polsce. Na koncie miał ponad 300 wyjazdów. Zorganizowanie takiego turnieju poświęconego jego pamięci po prostu mu się należało – mówił, Jakub Mielczarek z zarządu RKS Radomsko.

Oprócz piłkarskich zmagań zorganizowano liczne konkursy, w których do wygrania były gadżety klubowe. Można było też nabyć okolicznościową koszulkę turnieju, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na szkolenie młodzieży w RKS Radomsko.

komentarze