Sześć medali młodych tenisistów UMLKS Radomsko - Radomsko24.pl

Sześć medali młodych tenisistów UMLKS Radomsko

Sześć medali przywieźli tenisiści UMLKS Radomsko z Mistrzostw Województwa Łódzkiego LZS w tenisie stołowym. Zawody przez dwa dni (18 i 19) maja odbyły się w Moszczenicy.

We wszystkich kategoriach wiekowych startowało ok. 150 zawodników i zawodniczek, w tym reprezentanci UMLKS Radomsko. Łącznie zdobyli 6 medali.

W kategorii żaków, w grze pojedynczej, brąz zdobył Sebastian Musiał. Ten sam zawodnik wywalczył srebrny medal w deblu w parze z H. Jarosem z GUKS Gorzkowice. Kamil Dróżdż i Adam Gierasimiuk zajęli miejsca 17-24 w grze pojedynczej.

W kategorii juniorskiej, w grze deblowej Mateusz Czapla wraz z J. Kaniowskim (GUKS Gorzkowice) wywalczyli brązowy medal. W grze pojedynczej Mateusz Czapla sklasyfikowany został na miejscach 5-8.

W kategorii seniorek trzy medale Aleksandry Niemiec: w singlu srebro, w deblu z Martą Stopińską (UKS Maków) złoto oraz w mixcie z Piotrem Minkus (UKS Maków) brąz.

W kategorii młodzik, Łucja Morga i Katarzyna Gołdon, zajęły miejsca 5-8, podobnie jak Jakub Szwedzik.

W kategorii kadet, Mateusz Musiał i Jakub Sukiennik miejsca5-8, a w deblu obaj zajęli 4. miejsce

W kategorii juniorki. dziewcząt Aleksandra Crcoroska zakończyła zawody na miejscach 5-6, Kinga Siemińska 7-8, a w deblu wywalczyły 4. miejsce

- Bardzo cieszą medalowe miejsca naszych zawodników. Troszkę niedosytu, bo w kilku konkurencjach byliśmy o krok od kolejnych medali. Cieszą dobre występy naszych młodych debiutantów, Kasi Gołdon i Kamila Dróżdża. Dla nich to pierwsze zawody w przygodzie z tenisem stołowym – mówił po mistrzostwach trener Jacek Kawka.

Tenisowy sezon dobiega końca. Najmłodsi zagrają jeszcze 8 czerwca w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Wójta Kleszczowa.