Radomsko, Łódzkie -5.6o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019

Sukces chóru Złocisty Promień

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

Sukces chóru „Złocisty Promień” z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radomsku podczas XI Artystycznych Spotkań Seniorów.

Chór „Złocisty Promień” działający przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radomsku w sobotę 8 września 2018 r. uczestniczył w XI Artystycznych Spotkaniach Seniorów „Czar Jesieni” pod hasłem: „Radosna Niepodległa” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa „Niepodległa dla Wszystkich”. Impreza ta odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie. W przeglądzie uczestniczyło 55 wykonawców z województwa łódzkiego i mazowieckiego, w tym: 26 zespołów śpiewaczych, 7 duetów, 15 solistów, 7 gawędziarzy. Umiejętności wykonawców oceniło jury w składzie: Aleksandra Guni – flecistka, Kamila Wójcicka – Maciaszczyk – skrzypaczka, Emilia Kudra – wokalistka, absolwentka Complete Vocal Academy w Dani.

Chór „Złocisty Promień” z Radomska uplasował się na II miejscu w kategorii zespoły śpiewacze prezentując dwie pieśni: „Nasza Niepodległość” - słowa i muzyka: Jan Mielczarek oraz „Greckie wino” - słowa: Jan Zalewski, muzyka: Udo Jurgens.

Wanda Małek z radomszczańskiego oddziału PZERiI zajęła II miejsce w kategorii gawędziarze prezentując własny utwór: „Kto tu rządzi”. Duet żeński w składzie Romualda Gotwald i Olga Dąbrowska zdobył nagrody rzeczowe prezentując pieśń: „Dziękuję Ci moje serce”. Chór „Złocisty Promień” prowadzi Jan Mielczarek.

Imprezie w Głownie towarzyszył konkurs literacki „Piórem seniora 2018” na temat „Radosna Niepodległa” z motywem przewodnim 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W konkursie tym Wanda Małek i Alicja Wolska z PZERiI w Radomsku zdobyły nagrody rzeczowe za utwory: „Dla matki ojczyzny” oraz „Droga Polaków do Niepodległości”.

Info: UM Radomsko.

komentarze