Radomsko, Łódzkie 0o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018

Strażacy ćwiczyli w Przedborzu

Alert 112
Tomasz Kolmasiak

7 marca na zbiorniku wodnym w Przedborzu odbyły się ćwiczenia z ratownictwa lodowego. Ich organizatorem była Komenda Powiatowa PSP w Radomsku.

Ćwiczenia miały na celu udoskonalenie technik dotarcia i ratowania osób poszkodowanych, pod którymi zarwał się lód, gdyż w takich sytuacjach każda minuta jest na wagę złota. W trakcie tych manewrów ratownicy mogli przećwiczyć różne warianty dotarcia do osoby poszkodowanej, która znajdowała się w lodowatej wodzie. Strażacy ćwiczyli sposób poruszania się po lodzie w kierunku przerębla: przy pomocy sań lodowych, dwóch pojedynczych drabin nasadkowych, czterech złożonych drabin nasadkowych przy pomocy rzutki ratowniczej oraz dotarcia w specjalnym kombinezonie suchym, który wykorzystywany jest do działań ratunkowych w wodzie.

Po zakończeniu ćwiczeń i sprawdzeniu używanego sprzętu strażacy analizowali i porównywali techniki ratowania wykorzystywane w ćwiczeniach oraz omawiali błędy niedociągnięcia, które wyłapano w trakcie ćwiczeń. W ćwiczeniach wzięły udział jednostki: JRG Radomsko, OSP KSRG Wielgomłyny, OSP KSRG Przedbórz oraz OSP KSRG Kodrąb.

komentarze