Radomsko, Łódzkie 10.6o Poniedziałek, 18 Lutego 2019

Śmiertelny wypadek w Łowiczu

Alert 112
Beata Januszewska

Policjanci pod nadzorem radomszczańskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego do jakiego doszło 7 października 2018 roku, po godzinie 18.00 w miejscowości Łowicz, gmina Kobiele Wielkie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że skoda, którą kierował 68 -letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, została uderzona przez audi za kierownicą, której znajdował się 31- letni mężczyzna. Obie osobówki znalazły się w przydrożnym rowie. Na pomoc pośpieszyli inni kierowcy. Niestety, dwie osoby podróżujące fabią zginęły na miejscu.

Zgodnie z decyzją prokuratora, ciało 55 – letniej pasażerki skody, jak i ciało kierowcy zostały zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium celem wykonania szczegółowych badań. Do szpitala został przewieziony kierowca audi, po udzieleniu pomocy opuścił placówkę medyczną. 31 – letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego był trzeźwy.

Policjanci na miejscu zdarzenia przesłuchali świadków, sporządzili dokumentację fotograficzną, wykonali opis oraz liczne pomiary pozwalające biegłym sądowym z zakresu ruchu drogowego na odtworzenie przebiegu wypadku.

Policja apeluje do kierowców oraz pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie obowiązujących przepisów. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość oraz lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

komentarze