Radomsko, Łódzkie 4.1o Wtorek, 19 Marca 2019
Autopromocja reklama

Śmiertelny wypadek w Kobielach Małych

Alert 112
Jacek Paszewski

Lekceważenie lub niestosowanie się do znaków drogowych jest często przyczyną bardzo poważnych zdarzeń w ruchu drogowym. Policjanci przestrzegają przed tzw. "jazdą na pamięć" i proszą o zwracanie uwagi na to co dzieje się na drodze.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło po południu 24 maja, w miejscowości Kobiele Małe Kolonia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34 – letni kierujący fiatem fiorino jadąc od miejscowości Bukienka w kierunku Kobiel Małych nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem astrą i doprowadził do zderzenia pojazdów.

- Niestety podjęte działania reanimacyjne nie powiodły się. 30–letni kierujący oplem zmarł na miejscu zdarzenia, natomiast, 34–letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego z rozległymi obrażeniami ciała został przewieziony do radomszczańskiego szpitala. Od kierującego fiatem została pobrana krew do badań – informuje kom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby stosowali się do oznakowania dróg.

- Przypominamy, że żadne nowoczesne urządzenia w jakie wyposażone są samochody nie zastąpią zdrowego rozsądku jakim powinien wykazać się każdy kierujący pojazdem - dodaje policjantka.

komentarze