Radomsko, Łódzkie 10.6o Poniedziałek, 18 Lutego 2019
Autopromocja reklama

Różne oblicza wolontariatu

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Trzy oblicza wolontariatu zaprezentowano podczas konferencji, jaka odbyła się w czwartek, 25 stycznia w Miejskim Domu Kultury.

O pracy na rzecz starszych mieszkańców miasta, o pomaganiu im w codziennych obowiązkach opowiedziała Anna Kapuściarek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uniwersytet pomaga także potrzebującym poza granicami Polski: wysyłał paczki ofiarom ostatniej rewolucji na Majdanie (Ukraina), wspiera także biedne dzieci z Afryki. Następnie głos zabrali: Jarosław Maćkiewicz i Luiza Łosiewicz z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, które udało się wybudować dzięki odpisom podatkowym „1 procent”. Hospicjum zbiera również plastikowe nakrętki od butelek, dzięki którym  spełnia marzenia swoich podopiecznych. Takim przykładem mogą być pierwsze wakacje nad polskim morzem dziecka oddychającego za pomocą respiratora.

Trzecim i ostatnim wykładem był ten o pomocy dla naszych braci zwierząt. Bartłomiej Wlaźlak z radomszczańskiego schroniska dla zwierząt opowiedział o ważnej roli, jaką spełniają tutaj wolontariusze. Zachęcał także do wirtualnej adopcji psów i kotów. Organizatorem konferencji „Oblicza wolontariatu był natomiast Miejski Dom Kultury w Radomsku, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Radomska.

komentarze