Radomsko, Łódzkie -3o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
Autopromocja reklama

Rowerem przez Polskę, a wszystko po to by wyremontować Dom Dziecka

Sport i rekreacja
Beata Januszewska

Akcja „Kibicowska wyprawa” przez Polskę dotarła dziś do Radomska. Na stadion przy ul. Brzeźnickiej 26 w poniedziałek (9 lipca) o godzinie 11 dotarł autor wyprawy - Robert Ćwikliński. Wyruszył ze Szklarskiej Poręby, by zbierać pieniądze potrzebne na remont Domu Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie. Wyprawa ma potrwać około 2 miesiące.

Celem jest zebranie 100 tys. złotych i przejechanie 5000 km starym rowerem. Pieniądze mają pochodzić z licytacji koszulek i innych piłkarskich gadżetów, które otrzyma w miastach do jakich zajedzie.

Dziś zawitał do Radomska, gdzie prezes RKS Radomsko – Radosław Pawelec wręczył koszulkę drużyny. Kibice natomiast przekazali na aukcję szaliki klubowe. Wszystkie przedmioty zebrane na trasie przeznaczane są na aukcję. Jak do tej pory udało się zdobyć z wylicytowanych przedmiotów 5 tys. złotych.

Przed rowerzystą została do pokonania trasa 4 300 km. Dziś wyruszy jeszcze do Piotrkowa Trybunalskiego oraz Bełchatowa. Dalsza droga poprowadzi go do Łodzi, skąd wróci pociągiem by kontynuować wyprawę w województwie małopolskim i na Podkarpaciu.

Swoją postawą Ćwikliński udowadnia, że możliwe jest zjednoczenie ponad wszelkimi podziałami jakie istnieją między kibicami różnych drużyn piłkarskich oraz że wspólnymi siłami można wiele osiągnąć. Popieramy akcję i życzymy uczestnikowi dużo sił, aby szczęśliwie ukończył swój rajd.

komentarze