Radomsko, Łódzkie -1.8o Niedziela, 20 Stycznia 2019

Radomsko zalane

Miasto
Beata Januszewska

17 lipca, intensywne opady deszczu spowodowały zalanie wielu miejsc w mieście. Straż pożarna od rana odpompowuje wodę z zalanych domów i piwnic w Radomsku i okolicy.

Intensywny nocny deszcz spowodował, że zalanych jest sporo ulic w Radomsku. Straż Pożarna z Radomska interweniuje między innymi na ul. Młodzowskiej w sklepie produkującym meble, na ul. Krasickiego – zalało piwnicę i kotłownię, w Lgocie Wielkiej zalany jest budynek sklepu oraz w Brudzicach w gminie Lgota Wielka zalany jest dom i piwnica.

Strażacy spodziewają się więcej zgłoszeń, gdyż opady deszczu nie ustają.

Tradycyjnie zalane zostały ulice Krasickiego, Dolna i Niska oraz „mostek”. Magistrat i pracownicy Wydział Bezpieczeństwa i Porządku na bieżąco monitorują sytuację w mieście.

- Część z nich oddelegowana została do ewentualnego udrożnienia krat pod mostem kolejowym, jeśli w wyniku spływającego deszczu zostałyby one zatkane. Wydział Bezpieczeństwa i Porządku poinformował również policję o sytuacji na ulicy Krasickiego i zwrócił się o jej zamknięcie – poinformował naszą redakcję Janusz Taranek z radomszczańskiego magistratu.

Zalany "mostek" from radomsko24.pl on Vimeo.

W sumie Straż Pożarna w Radomsku jak do tej pory, wyjeżdżała ponad 20 razy. Głównie do odpompowywania wody z zalanych obiektów. 13 wyjazdów dotyczyło posesji prywatnych i budynków mieszkalnych. 4 interwencje do obiektów użyteczności publicznej, w tym do dwóch dyskontów, w których zalane zostały rampy do rozładowywania towaru oraz hurtownia płyt meblowych. Zalało też plac budowy w oczyszczalni ścieków w Lgocie Wielkiej i przejście pod torami w Gomnicach.

Synoptycy prognozują występowanie intensywnych opadów deszczu we wtorek 17 lipca do godz. 22.30. Deszcz o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadów od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm. W trakcie opadów deszczu mogą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h.

 

komentarze