Radomsko, Łódzkie 3.0o Sobota, 23 Marca 2019

Promują budżet obywatelski województwa

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Pierwsza pilotażowa edycja okazała się sukcesem, dlatego Samorząd Województwa Łódzkiego postanowił kontynuować ideę Budżetu Obywatelskiego. Tegoroczną edycję czekają jednak pewne zmiany.

O zmianach w tegorocznym budżecie obywatelskim województwa łódzkiego poinformowano na spotkaniu zorganizowanym we wtorek, 10 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

O 3 miliony złotych zwiększona została pula środków, która wyniesie odtąd 8 milionów. Wprowadzono też nową kategorię zadań wojewódzkich. Oczekiwane są w szczególności projekty społeczne, prozdrowotne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne czy ekologiczne, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Niestety spotkanie w starostwie nie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Aby to zmienić, w promocję budżetu aktywnie włączyło się radomszczańskie starostwo, które będzie zachęcać mieszkańców do zgłaszania swoich projektów. Udostępnia także swoje pomieszczenie i służy radą. Nowe projekty będzie można zgłaszać już na przełomie kwietnia i maja tego roku.  Szczegółowe informacje na temat budżetu znajdują się na dedykowanej witrynie internetowej www.bo.lodzkie.pl.

komentarze