Radomsko, Łódzkie -5.6o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019
Autopromocja reklama

Projekt „Koperta życia”

Miasto
Beata Januszewska

Miasto Radomsko wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej współtworzą wspólny projekt pt. „Koperta życia”. Jest on skierowany w szczególności do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. W jaki sposób je uzyskać? Szczegóły poniżej.

Projekt „Koperta życia” ma na celu uświadomienie wśród społeczeństwa potrzeby posiadania w miejscu ogólnie dostępnym informacji o stanie zdrowia. Dzięki temu ułatwia to służbą medycznym udzielenie pomocy w przypadku zagrożenia życiu lub zdrowia. Jest to również bardzo ważne jeszcze z jednego względu, mianowicie zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród osób starszych.

Pracownicy MOPS z Radomska będą docierać do swoich podopiecznych i wręczać im taką kartę.

Jak taka karta wygląda?

Koperta życia jest w formacie DL. Jest to karta informacyjna E.M.I przeznaczona do uzupełnienia. Wypisuje się na niej nasze dane osobowe, przebyte choroby, zażywane leki oraz wszelkiego rodzaju uczulenia i alergie. Zamieszczamy tam również numer telefonu do bliskiej osoby. W momencie zajścia zmian w leczeniu, czy dodatkowych chorób będzie można taką kartę skserować lub wymienić na nową.

Kartę wkłada się do transparentnej koperty zamykanej na klips i umieszcza w widocznym miejscu w domu. Organizatorzy proponują by była to lodówka, gdyż w zestawie z koperta jest też magnes, za pomocą którego swobodnie można tam kartę umieścić. Według pomysłodawców lodówka jest idealnym na to miejscem, widocznym i dużym, łatwym do odnalezienia w każdym domu.

komentarze