Radomsko, Łódzkie 0o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
Autopromocja reklama

Policyjna akcja „Alkohol i narkotyki” w Radomsku

Alert 112
Jacek Paszewski

Przez dwa dni 8 i 9 marca radomszczańscy policjanci prowadzili akcję „Alkohol i narkotyki”. Głównym celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Radomszczańscy policjanci w czasie akcji sprawdzili u 239 osób stan trzeźwości. Jeden z kierujących miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

- 42 – letni radomszczanin kierujący skodą nie zauważył jadącej przed nim ciężarówki i uderzył w jej naczepę. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny. To kolejny przykład na to, że kierowcy, którzy siadają za kierownicą po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających stanowią olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – informuje o jednym z przypadków komisarz Aneta Wlazłowska z policji w Radomsku.

Alkohol jest substancją psychoaktywną i silnie oddziaływującą na organizm ludzki. Według specjalistów spowalnia działanie układu nerwowego, w wyniku czego osoba będąca pod wpływem alkoholu traci zdolność prawidłowej percepcji bodźców wysyłanych zarówno przez sam organizm jak i tych, które docierają z zewnątrz.

komentarze