Radomsko, Łódzkie -2.0o Niedziela, 20 Stycznia 2019
Autopromocja redakcja

Policja zatrzymała handlarza dopalaczami

Alert 112
Beata Januszewska

Dziś policja z Radomska zatrzymała 40-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu bełchatowskiego, który najprawdopodobniej odpowie za handel dopalaczami.

Mężczyzna będzie najprawdopodobniej odpowiadał za handel, wprowadzenie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia oraz za posiadanie środków psychoaktywnych, za co grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania zajmowanych przez 40 – latka pomieszczeń kryminalni znaleźli dilerki z substancją o nieustalonym ostatecznie składzie chemicznym. Wstępne badania wykazały, że substancja ta zawiera metamfetaminę.

W miniony weekend do radomszczańskiego szpitala został przywieziony 31 – letni mężczyzna, który prawdopodobnie zażył tzw. dopalacze. Śledczy niezwłocznie podjęli intensywne działania celem ustalenia w jaki sposób osoba, która trafiła do szpitala weszła w posiadanie niebezpiecznych substancji. Działania kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 40 – latka. Mężczyzna ten do policyjnego aresztu trafił 2 sierpnia 2018 roku.

Policjanci podczas przeszukania jego mieszkania znaleźli i zabezpieczyli między innymi: dilerki z substancją psychoaktywną, wagę elektroniczną, szklane fifki. Zabezpieczone środki trafią do laboratorium i dalsze czynności w sprawie będą zależały m.in. od wyników szczegółowej analizy ich składu chemicznego.

3 sierpnia, po zebraniu materiału dowodowego prokurator Prokuratury Rejonowej w Radomsku złożył wniosek do sądu o zastosowanie aresztu wobec 40 – letniego mieszkańca powiatu bełchatowskiego.

Jeszcze tego samego dnia sąd poparł wniosek i zastosował trzymiesięczny areszt wobec podejrzanego.

komentarze