Radomsko, Łódzkie 3.9o Sobota, 23 Marca 2019
Autopromocja reklama

Pokaż swoją WOLNOŚĆ

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

Już dziś zarezerwuj w kalendarzu datę 11 sierpnia 2018 roku! To będzie wielkie święto fotografii! „365x100 WOLNOŚĆ"— tytuł należy czytać jako 365 dni razy 100 lat - to wystawa, którą tworzymy z pasją — dla pasji.

- Fotografujesz? Uczcijmy razem 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę! Weź udział w projekcie „365x100 WOLNOŚĆ". Przyjdź, wybierz interesujący Cię kawałek przestrzeni, zawieś zdjęcia i zaproś gości. Bądź współtwórcą niezwykłego święta fotografii. W postindustrialnej przestrzeni hali byłego zakładu produkcyjnego w Radomsku, zaprezentuj prace, które ukazują życie w naszym kraju — od Street artu, reportażu, dokumentu — po piękno krajobrazu, w którym przychodzi nam żyć obecnie. Zapraszamy do udziału wszystkich pasjonatów fotografii, zarówno profesjonalistów, jak i stawiających swoje kroki w tej dziedzinie sztuki – mówią o projekcie organizatorzy z Fundacji Foto Pozytyw i Grupa Artystyczna Perspektywa.

#365x100 WOLNOŚĆ to nie tylko wystawa! W dniu wydarzenia 11 sierpnia 2018 roku odbędą się warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Fundację foto POZYTYW. Niewątpliwą gratką dla wszystkich będzie pokaz zdjęć, wywołanych ze stuletnich szklanych negatywów.

- Z naszymi gośćmi porozmawiamy o tym, dlaczego warto sięgać po aparat na kliszę, jak wyglądało fotografowanie w czasach PRL-u, i dokąd zmierza sztuka fotografii. Ale nie samą fotografią człowiek żyje, na naszej scenie wystąpią zespoły m.in. OSD Familia. Atrakcji będzie znacznie więcej, zatem dołączcie do naszego projektu – dodają organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia #365x100 są: Fundacja foto Pozytyw oraz Nieformalna Grupa Artystyczna Perspektywa.

Wystawę swoim patronatem objął Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, który jest kontynuatorem tradycji Fotoklubu Polskiego, promującego rozwój fotografii artystycznej i wspierającego artystyczną twórczość. Co warte zaznaczenia, podczas wydarzenia, zarząd Fotoklubu RP uhonoruje wyróżnionych artystów Medalami Za Zasługi dla Fotografii Polskiej, przyznawanymi z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości (1918-2018).

komentarze