Radomsko, Łódzkie -3o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018

Podsumowano konkurs „Moja Przygoda w Muzeum”

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

20 czerwca, rozstrzygnięto radomszczański etap Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”.

Jury w składzie Alina Wilkoszewska (przewodnicząca), Beata Janacz i Jakub Lesiński oceniało 65 prac. Autorom najlepszych prac nagrody wręczali wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch i dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku Krzysztof Zygma.

Najlepsze prace zostaną przesłane do Muzeum Okręgowego w Toruniu na kolejny etap konkursu.

- W imieniu komisji dziękuję wszystkim wykonawcom prac i ich opiekunom. Jesteśmy zaskoczeni dużą ilością przygotowanych prac, ich bardzo wyrównanym poziomem artystycznym, różnorodnością tematycznych rozwiązań zadanego tematu i wielością zastosowanych technik - mówi Alina Wilkoszewska.  

WYNIK

w kategorii wiekowej od 5 do 6  lat 

I nagroda dla Mai Kowalczyk z Publicznego Przedszkola nr 9 w Radomsku

II nagroda dla  Filipa Gonery z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku

III nagroda dla Aleksandry Zdzierak z Publicznego Przedszkola nr 9 w Radomsku

 

w kategorii wiekowej od 7 do 9  lat

wyróżnienia dla:

- Blanki Starosteckiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku

- Karoliny Kowalskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku  

- Nikodema Pawlika z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku

 

w kategorii wiekowej od 10 do 12 lat

I nagroda dla Nikoli Ciastko z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku 

II nagroda dla Nikoli Burzyńskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku

II nagroda dla Julii Chwałkowskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kodrębie 

III nagroda dla Faustyny Barońskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku

wyróżnienie dla

- Szymona Ptaszka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wielgomłynach

 

w kategorii wiekowej od 13 do 15 lat

I nagroda dla Małgorzaty Kowalczyk z Publicznego Gimnazjum w Wielgomłynach

I nagroda dla Marty Jaguścik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wielgomłynach

II nagroda dla Karoliny Węgrzyńskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kodrębie

III nagroda dla Damiana Busa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kodrębie

wyróżnienia dla:

- Rafała Świercza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kodrębie

- Julii Stawiarskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wielgomłynach

 

w kategorii wiekowej od 16 do 18 lat

I nagroda dla Klaudii Anzorgi z Publicznego Gimnazjum w Wielgomłynach

I nagroda dla Zuzanny Nawrot z Publicznego Gimnazjum w Wielgomłynach

II nagroda dla Alicji Soczyńskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku

info: UM Radomsko

komentarze