Radomsko, Łódzkie 4.1o Wtorek, 19 Marca 2019

PODSUMOWANIE ROKU PIŁKARSKIEGO RAP RADOMSKO

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

W środę 22 czerwca, w MDK odbyła się uroczysta gala podsumowująca sezon Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej. Było to oficjalne zwieńczenie sezonu 2015/16.

RAP Radomsko to obecnie blisko 150 młodych piłkarzy. To profesjonalnie działający mały klub sportowy od 2010 roku. Klub zapewnia stały rozwój sportowy dzieciom poprzez systematyczne treningi , występach ligowych, turniejach organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Klub zapewnia treningi wszystkim dzieciom.

Gala była okazją do pochwalenia się sukcesami klubowymi. Młodzi piłkarze w mijającym sezonie uczestniczyli w turnieju o Puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion”. Chłopcy z roczników 2003 i 2004 wstępowali w lidze młodzik OZPN. Obie grupy robiły stały i systematyczny postęp. Wszystkie grupy trenujące w  RAP Radomsko w sezonie 2015/16 wystąpiły łącznie w 60 turniejach zarówno halowych i boiskowych. 25 razy zawodnicy akademii stawali na podium w tych turniejach, w tym jedenaście razy na najwyższym stopniu podium. Piłkarze występowali także w turniejach zagranicznych. Sukcesem  dla RAP zakończył się turniej na Słowacji gdzie w stawce 24 drużyn z 8 państw, piłkarze uplasowali się na wysokim, drugim miejscu.

Sukcesu całej Akademii nie byłoby bez trenerów. Obecnie zawodników trenują: Marek Kozak, Robert Kempski, Krzysztof Kowalski, Marek Woźniak, Dominik Kierczak, Michał Dzwonkowski i Rafał Dawid.

Na ręce trenerów podziękowania spłynęły od prezydenta miasta Radomska Jarosława Ferenca, wicestarosty powiatu radomszczańskiego Roberta Zakrzewskiego, prezesa ESBANKU Banku Spółdzielczego Jacka Zacharewicza i prezesa OZPN Stanisława Sipy.

 Jest to zaszczyt współpracować z tak znaną w Polsce Akademią Piłkarską. Jest to klub z pasją  sportową a pasja jest najważniejsza. Chciałbym życzyć jak najwięcej sukcesów. Ze strony miasta deklaruję najszerszą współpracę i wsparcie – mówił podczas gali prezydent Ferenc.

Z kolei prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim, Stanisław Sipa  mówił:

Jako prezes okręgu nie kryję zadowolenia kiedy do rozgrywek zgłosił się nowy klub mający na celu szkolenie dzieci i młodzieży. Bardzo się cieszę, że taki klub funkcjonuje w Okręgowym Związku Piłki Nożnej. Chciałbym na ręce kierownictwa klubu, trenerom, zawodnikom bardzo serdecznie podziękować za to co robicie dla rozwoju i popularyzacji piłki nożnej.

Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej życzymy jeszcze większych sukcesów w przyszłym sezonie!

 

komentarze