Radomsko, Łódzkie -2.0o Niedziela, 20 Stycznia 2019
Autopromocja reklama

Pobiegli dla Marcina

Sport i rekreacja
Tomasz Kolmasiak

Pierwszy Radomszczański Bieg Charytatywny - Szczęśliwa Siódemka zorganizowano w niedzielę, 29 kwietnia w dzielnicy Sucha Wieś. Uczestniczyło w nim około 120 osób. Zgłosili się nie tylko biegacze z Radomska, ale i m.in. z Kamieńska, Warty, Częstochowy, a nawet Wrocławia.

Bieg miał na celu nie tylko promowanie aktywności fizycznej, ale w głównej mierze zebranie środków finansowych dla Marcina Kalasińskiego, który w wyniku wypadku stracił nogę i potrzebuje nowej protezy. W tym celu podczas biegu przeprowadzona została zbiórka publiczna. Biegacze przebiegli leśną trasę w radomszczańskiej dzielnicy Sucha Wieś. - Dystans 7 km, to właśnie 7 km w obliczu pięknej radomszczańskiej przyrody pokonali biegacze, dając szczęście innej potrzebującej osobie – podkreśla jeden z organizatorów imprezy, Sebastian Pierzchalski z Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko.

Drugim z organizatorów była drużyna "Biegacze w Radomsku", a patronat medialny nad biegiem objął portal Radomsko24.pl.

Podczas biegu nie najważniejsze było współzawodnictwo i zajęte miejsca (przyznano puchary za 3 pierwsze miejsca w kategorii kobiet, mężczyzn, wyróżniono także najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu), a rekreacja i wspólny cel, jakim jest proteza dla Marcina.

komentarze