Radomsko, Łódzkie 24.3o Poniedziałek, 26 Sierpnia 2019

Platynowa nagroda ESO ANGELS dla oddziału neurologii

Miasto
Jacek Paszewski

Szpital Powiatowy w Radomsku zdobył platynowy certyfikat za wysoki poziom opieki nad pacjentami po udarze.

Projekt Angels prowadzony jest na całym świecie i dotyczy globalnych skutków udaru i wdrażania najlepszych sposobów jego leczenia. Mateusz Stolarczyk, reprezentujący inicjatywę, przedstawił cele projektu, którymi są zwiększenie liczby ośrodków gotowych do leczenia udarów oraz poprawa i utrzymanie wysokiej jakości leczenia w danym ośrodku. W Polsce jest ich ok. 170 dlatego należy pracować nad podwyższaniem jakości tej opieki a także nad ich utrzymaniem i certyfikacją.


Częstotliwość występowania udarów w ostatnich latach wzrasta, obecnie są one drugą przyczyną zgonów, zaraz po zawale serca.

Stąd apel do mieszkańców powiatu i wszystkich pacjentów, wystosowany przez ordynatora oddziału neurologii Szpitala Powiatowego w Radomsku, Jacka Hübnera:

W przypadku widocznych objawów udaru mózgu, czyli widoku wykrzywionej twarzy, opadnięcia kącika ust, osłabienia ręki, nogi lub zaburzenia mowy prosimy o jak najszybsze wzywanie pogotowia.

W przypadku udaru czas jest kluczowy. Warunkuje on skuteczność terapii. Zespół Szpitala Powiatowego w Radomsku osiągnął średni czas reakcji 41 minut od momentu zgłoszenia – średnia krajowa to 60 - 75 min.

info: Starostwo Powiatowe

komentarze