Radomsko, Łódzkie 10.6o Poniedziałek, 18 Lutego 2019

Piłkarze RKS Radomsko wznowili treningi

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

Piłkarze RKS Radomsko, beniaminka IV ligi, po wakacyjnej przerwie wznowili treningi. Rozpoczęli tym samym przygotowania do sezonu 2018/19. Podopieczni trenera Rafała Ozgi spotkali się na stadionie przy ul. Brzeźnickej 26, we wtorek 10 lipca.

Na pierwszym treningu zjawili się niemal wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli w ubiegłym sezonie awans do IV ligi. Zabrakło jedynie Damiana Grzejdy, który wyjechał do Wrocławia.

Wśród nowych zawodników, którzy zasilą żółto-niebieskich zobaczyliśmy Pawła Baraniaka (z MKS Kluczbork), Łukasza Gloca (ze Startu Lgota Wielka) i powracającego do RKS-u po czternastu latach Adriana Klepczyńskiego (występował w Radomsku w latach 2001-2004). Zawodnik ten ostatnio grał w MKS Kluczbork.

- Dostałem propozycję gry w RKS, w którym kiedyś występowałem. Miło wspominam ten czas i chciałem tutaj wrócić. Mam nadzieję, że swoją grą pomogę drużynie w czwartej lidze – mówił Adrian Klepczyński.

Jest też nowa inna  twarz - Amerykanin z Nowego Jorku Omar Tall, ostatnio związany z MGKS Drzewica, a wcześniej ze Stalą Mielec. Gra na pozycji rozgrywającego. W jego przypadku potrzeba jeszcze urzędowej zgody na pobyt stały w naszym kraju. Na treningu pojawili się też zawodnicy, którzy będą testowani.

Cel jaki stawiają sobie przed zbliżającym sezonem, działacze radomszczańskiego klubu, to zbudowanie solidnej czwartoligowej drużyny.

- Jeżeli pozycja po rundzie jesiennej będzie na tyle dobra to będziemy myśleli przez okres zimowy co dalej – powiedział Radosław Pawelec prezes klubu.

W ramach przygotowań zespół RKS Radomsko rozegra osiem spotkań kontrolnych. Pierwszy sparing już 18 lipca z Włókniarzem Zelów. Natomiast rozgrywki ligowe ruszą w połowie sierpnia.

komentarze