Radomsko, Łódzkie 4.1o Wtorek, 19 Marca 2019
Autopromocja reklama

Piknik integracyjny z atrakcjami

Miasto
Tomasz Kolmasiak

W sobotę, 19 maja w radomszczańskim Parku Solidarności odbył się Piknik Integracyjny w Ramach XXI edycji Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. W trakcie pikniku zbierano pieniądze na rzecz Janusza Plewińskiego – inicjatora przedsięwzięcia.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji - w głównej mierze dla dzieci, ale i nie tylko. Były występy muzyczne i artystyczne (Orkiestra Dęta z Kamieńska, Radomszczańska Kapela Podwórkowa, zespół ludowy "Dziepółlanki", finaliści The Voice of Kids - Oliwa Kopiec i Michał Makowski, uczniowie PSP nr 3, przedszkolaki z PP nr 2 i 10, Zuchy z 7.szczepu "Dębowe królestwo", zespół wokalny "Promień Radości", wychowawcy i uczniowie SOSW, pensjonariusze ŚDS, Kamila Dajcier z zespołem - WTZ, zespół wokalny "Tęczowe nutki", zespół tańca nowoczesnego EXTASA z MDK), a także sportowe.

Można było obejrzeć strażacki i policyjny sprzęt, motocykle, a także posiedzieć w terenowym Uazie z Grupy Oddział Białego Radomsko. W jednym z namiotów prezentowano zwycięskie prace plastyczne przygotowane na konkurs związany ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas pikniku prowadzona prowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz Janusza Plewińskiego. Środki zostaną przeznaczone na zakup elektrycznego napędu do wózka inwalidzkiego. Udało się już policzyć pieniądze. Zebrano 1950,49 zł. Po pikniku na konto wpłynęło jeszcze 900 zł

komentarze