Radomsko, Łódzkie -2.0o Niedziela, 20 Stycznia 2019
Autopromocja redakcja

Piknik Europejski z SLD

Miasto
Jacek Paszewski

1 maja, radomszczańskie SLD zorganizowało na palcu 3 Maja Piknik Europejski, połączony z obchodami Święta Pracy.

To już tradycja, że SLD w Radomsku rokrocznie organizuje Piknik Europejski i obchody Święta Pracy. Podobnie było i w tym roku. Wszystko zaczęło się chwilę po godz. 10.00. Dla uczestników przygotowano pokaz zabytkowych samochodów i motocykli. Gościem specjalnym była Mała Armia Grupa Śląsk z Zabrza, która do Radomska przywiozła dwa militarne pojazdy. Dla głodnych przygotowano żołnierską grochówkę.

Piknik był także okazją do krótkiego podsumowania naszej dotychczasowej przynależności do Unii Europejskiej, gdyż 1 maja mija 14. rocznica wstąpienia Polski do wspólnoty. Te przypomniała Karolina Nowerska z SLD.

- Jako członek Unii Europejskiej, Polska ma możliwość wpływania na podejmowanie przez organizację decyzji zarówno politycznych, prawnych, na modyfikowanie opinii, jak i stanowisk w różnych dziedzinach życia politycznego, gospodarczego i społecznego. Ważną korzyścią polityczną jest zwiększenie stabilności wzrostu poziomu bezpieczeństwa. Do zalet członkostwa można zaliczyć znaczący postęp gospodarczy, wzrost zamożności społeczeństwa oraz wzrost konkurencyjności polskich firm lokujących swoje produkty i usługi na rynkach zagranicznych - mówiła Nowerska.

Natomiast o godz. 11.00 przy ul. Piaskowej odbyły się zawody strzeleckie.

komentarze