Radomsko, Łódzkie -2.0o Niedziela, 20 Stycznia 2019
Autopromocja reklama

Ostrzeżenie dla województwa łódzkiego

Miasto
Beata Januszewska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie metrologiczne o intensywnych opadach deszczu z burzami dla naszego województwa.

Synoptycy prognozują występowanie intensywnych opadów deszczu we wtorek 17 lipca, do godz. 22.30 na terenie powiatu radomszczańskiego. Deszcz o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadów od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm. W trakcie opadów deszczu mogą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Info: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

komentarze