Podział punktów w meczu z liderem

Zaległe spotkanie na szczycie piotrkowskiej ligi okręgowej pomiędzy Mechanikiem Radomsko a Włókniarzem Moszczenia zakończyło się remisem 2-2. 3 maja mecz się nie odbył z powodu obfitych... ››

Zaległe spotkanie na szczycie piotrkowskiej ligi okręgowej pomiędzy Mechanikiem Radomsko a Włókniarzem Moszczenia zakończyło się remisem 2-2. 3 maja mecz się nie odbył z powodu obfitych opadów śniegu w Radomsku.

Mecz sprawił, że trybuny na stadionie przy ul. Brzeźnickiej znów wypełniły się kibicami. Ci najzagorzalsi zza bramki przygotowali różnorodną oprawę, a piłkarze dali z siebie wszystko. Choć to tylko liga okręgowa spotkanie nudne nie było.

Przez pierwsze 20 minut widzieliśmy głównie walkę w środku boiska i choć żadna z drużyn nie miała dogodnej sytuacji, to gra Włókniarza sprawiała lepsze wrażenie. W drużynie z Moszczenicy zawodził tylko bramkarz, którego interwencje były niepewne. W 21 minucie po dośrodkowaniu Mechanika z rzutu wolnego popełnił błąd, minął się z piłką, którą do bramki skierował Sebastian Mysłek. Było 1-0 dla drużyny z Radomska. Chwilę później udaną akcję przeprowadził Włókniarz. Adrian Malicki wbiegł z piłką w pole karne, minął jeszcze bramkarza Mechanika i strzelił wyrównującą bramkę.

Gospodarze rzucili się do ataku zaraz po przerwie. Pierwsze minuty to kilka udanych akcji Mechanika, jednak z żadnego strzału bramka nie padła, najbliżej szczęścia był Szewczyk, którego uderzenie trafiło w słupek. Później gra się wyrównała, a 65 minucie Moszczenia wyszła na prowadzenie po ładnym strzale zza pola karnego Malickiego, który zdobył swoją drugą bramkę. Od tego momentu goście skutecznie rozbijali ataki Mechanika daleko od własnego pola karnego. W 78 minucie Marcin Antczak zdecydował się więc na strzał, prawie z połowy boiska. Piłka przeleciała nad bezradnym bramkarzem Włókniarza Piłatem i wpadła do siatki. Bramka – stadiony świata! Już w doliczonym czasie gry Mechanik koniecznie chciał strzelić jeszcze jednego gola i wygrać spotkanie, ale mimo iż miał okazję to bramka nie padła, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów.