Radomsko, Łódzkie 4.1o Wtorek, 19 Marca 2019
Autopromocja reklama

Nowy projekt unijny w Ekonomiku

Miasto
Redakcja

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku rozpoczął realizację projektu unijnego „Mobilność kluczem do sukcesu”. Szkoła otrzymała na jego realizację ponad 197 tysięcy euro i jest to najwyższa w województwie dotacja jaka została przyznana placówce edukacyjnej w ramach programu Erasmus+ w konkursie 2016. Autorem i koordynatorem projektu jest nauczyciel języka francuskiego Magdalena Geniusz-Starostka.

Jest to pierwsze tak duże przedsięwzięcie gdyż udział w projekcie weźmie ponad 80 uczniów szkoły i jest on skierowany do wszystkich zawodów oferowanych przez „Ekonomik”.

- W ramach projektu odbędą się 4 wyjazdy na staże zagraniczne do Włoch i Francji. W chwili obecnej trwają przygotowania do wyjazdu pierwszych dwóch grup. Jako pierwsi polecą na staż uczniowie w zawodzie Technik Ekonomista. Ich przygoda rozpocznie się już 2 kwietnia 2017. Kolejna grupa uczniów z klas o profilu Technik cyfrowych procesów graficznych, Technik handlowiec i Fototechnik wyjedzie na praktykę w maju - mówi Magdalena Geniusz-Starostka

Obydwie grupy biorą udział w  intensywnych przygotowaniach do wyjazdu, a mianowicie w kursie języka angielskiego, języka włoskiego, zajęciach pedagogicznych i kulturowych.

Podczas pobytu na stażu młodzież od poniedziałku do piątku będzie odbywać praktykę w lokalnych firmach w nadmorskiej miejscowości Rimini, a w czasie wolnym i weekendy będzie czas na wycieczki, poznanie kultury i obyczajów włoskich.

Kolejne wyjazdy zaplanowane są jesienią 2017 do Włoch oraz wiosną 2018 dla uczniów w zawodzie Technik Hotelarstwa do Francji.

Wszyscy uczniowie którzy wezmą udział w stażach otrzymają na zakończenie projektu dokumenty Europass Mobilność, które będą dla nich „przepustką” do znalezienia pracy na rynku europejskim.

Projekt "Mobilność kluczem do sukcesu " jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

komentarze