Radomsko, Łódzkie -3o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
Autopromocja redakcja

Noc Świętojańska w Pławnie

Kultura i rozrywka
Tomasz Kolmasiak

Muzyka, biesiada, atrakcje dla dzieci i dorosłych tradycyjne obrzędy jak puszczanie wianków na wodę zapewniono podczas Nocy Świętojańskiej zorganizowanej w Pławnie (gm. Gidle). Muzyczną gwiazdą wieczoru był śląski Duet Karo.

Bawili się dobrze mimo niesprzyjającej aury, która przypominała raczej pierwszy dzień jesieni, a nie lata. Mowa o uczestnikach Nocy Świętojańskiej w Pławnie (gmina Gidle), która odbyła się w piątek, 23 czerwca. Najpierw były warsztaty wyplatania wianków, później te najlepsze nagrodzono. Następnie przyszedł czas na gwiazdę wieczoru śląski zespół Duet Karo z Chorzowa. To nie pierwszy ich występ w naszych stronach, wcześniej dwukrotnie wystąpili w Wielgomłynach. Tym razem publiczność też nie była zawiedziona i bawiła się znakomicie przy największych przebojach Duetu Karo. Tworzące go, muzyczne małżeństwo Elżbieta i Stefan Witkowscy wykonali m.in. "1,2,3,4 Dziubka mi dej" czy "Żoneczko", a także utwory z najnowszej płyty.

Kolejnym zespołem, jaki wystąpił przed widownią była grupa "Pozytywnie Nakręceni", tworząca głównie muzykę folk-pop-rock. Grupa wystąpiła w telewizyjnym show "Must be the Music", a jej wokalistką jest charyzmatyczna i utalentowana Ewa Gajzler - nom omen pochodząca z nieodległego Przedborza. Aby rozgrzać zmarzniętą publiczność, jako pierwszy utwór grupa wykonała żywiołowy utwór Sławomira o miłości w Zakopanem... i wcale nie gorszy od oryginału.

To nie był koniec atrakcji jakie zapewnili organizatorzy (Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach i Urząd Gminy). Zaplanowali także tradycyjny obrzęd świętojański, jakim jest puszczanie wianków na rzece Warcie, a także kolejne muzyczne niespodzianki, w tym dyskotekę.

komentarze