Radomsko, Łódzkie 24.3o Poniedziałek, 26 Sierpnia 2019

Na święto Wozniesienska pojechała delegacja z Radomska

Miasto
Beata Januszewska

Radomszczańska delegacja została zaproszona do ukraińskiego, partnerskiego miasta Woznisieńsk na jego święto - 224. rocznicę powstania. Do Woznisienska pojechali sekretarz miasta - Kamila Malinowska-Sztangreciak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Andrzej Barszcz oraz dyrektor Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego – Krzysztof Zygma.

Współpraca między Radomskiem a Wozniesienskiem pozwala dzielić się doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania samorządu, instytucji kulturalnych czy sportowych. Szczególnie ważna jest możliwość osobistego zobaczenia, jak działają te instytucje.

Przedstawiciele z Ukrainy gościli w naszym mieście ostatnio na Dniach Radomska. Teraz do Woznisienska pojechali sekretarz miasta - Kamila Malinowska-Sztangreciak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Andrzej Barszcz oraz dyrektor Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego – Krzysztof Zygma.

Jak wspominają, wizyta przebiegła w niezwykle miłej atmosferze, począwszy od powitania chlebem i solą, poprzez kolejne punkty programu pozwalające na zapoznanie się z funkcjonowaniem ukraińskiego miasta oraz z ukraińską kulturą.

W Dniach Wozniesienska od 5 do 9 czerwca oprócz radomszczan uczestniczyli również przedstawiciele Skudas, miasta partnerskiego z Litwy.

komentarze