Radomsko, Łódzkie 10.6o Poniedziałek, 18 Lutego 2019
Autopromocja reklama

Muzeum podsumowało ferie

Kultura i rozrywka
Tomasz Kolmasiak

Muzeum Regionalne im. St. Sankowskiego podsumowało tegoroczne ferie zimowe.

Placówka wyszła z bogatą ofertą dla dzieci i młodzieży. O to niektóre z działań, w ktorych uczestniczyli młodzi radomszczanie, ale i nie tylko:

- W dniach 31.01. oraz 01. – 02.02. 2018 r. w Muzeum odbyły się zajęcia warsztatowe. Uczestnicy zajęć obejrzeli wystawy stałe: „Pradzieje ziemi radomszczańskiej”, „Życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX w”, „Zbiory sztuki w radomszczańskim muzeum”, „Z dziejów miasta Radomska” oraz czasowe: „Zabawki Prl – u” ze zbiorów Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju. Następnie udali się do „Kina za rogiem” na projekcję filmów: „Królowa Śniegu” cz. II „Królowa Śniegu” cz. III , oraz „Jak uratować mamę”.

- W dniach 06. – 09.02.2018 r. działania kulturalno – artystyczne rozpoczęły się od zwiedzania wystawy czasowej „Zabawki Prl – u”. Uczestnicy wysłuchali części teoretycznej na temat ekspozycji, zobaczyli eksponaty przypominające przedmioty codziennego użytku (kuchenki, mebelki, naczynia, wózki, maszyny do szycia). Ponadto obejrzeli zabawki metalowe, plastikowe i drewniane: pojazdy wojskowe, samochody, kolejki, bąki grające, konie na biegunach, hulajnogi, bierki, gry i układanki. Dodatkową atrakcją była część wystawy poświęcona szkole. Tam dzieci znalazły tornistry, piórniki, książki, czasopisma i komiksy.  Na podstawie tego co zobaczyli stworzyli trójwymiarowe ilustracje  (pop up) do jednej z klasycznych bajek: Królewny Śnieżki bądź Jasia i Małgosi. W kolejne dni dzieci wykonały prace plastyczne „lalki” oraz maski karnawałowe.  Warsztaty plastyczne miały na celu pokazać ogromną pomysłowość oraz kreatywność uczestników. Stanowiły doskonałą okazję poznania zabawek, które dziś już nie istnieją.

komentarze