Radomsko, Łódzkie 3.0o Sobota, 23 Marca 2019
Autopromocja reklama

Monika Kuszyńska wystąpiła w MDK

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

Na zakończenie Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych w Miejskim Domu Kultury zorganizowano uroczysty Koncert Galowy. W sobotę 26 maja, gwiazdą koncertu była Monika Kuszyńska z zespołem.

Monika Kuszyńska to była wokalistka zespołu Varius Manx. W 2015 roku reprezentowała Polskę w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie zajęła ostatecznie 23. miejsce. Artystka także komponuje. W 2006 roku miała wypadek samochodowy. Od tego czasu pozostaje sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim.

Oprócz Moniki Kuszyńskiej na scenie MDK, swoje umiejętności wokalno-muzyczne zaprezentowali Kamila Dajcier uczestniczki Warsztatów Terapii Zajęciowej, wokaliści Fundacji „Promień Radości” oraz wokaliści SOS-W i ŚDS w Radomsku.

Podczas koncertu odbyła się także się zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Janusza Plewińskiego – pomysłodawcy Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych.  Fundusze potrzebne są na napęd elektryczny do wózka, którym porusza się pan Janusz. Koszt to blisko 17 tys. zł.  

- Jestem wzruszony dzisiejszym spotkaniem. Takiego spotkania integracyjnego jeszcze nie przeżywałem. Chciałem podziękować organizatorom koncertu, a także tym, którzy wrzucą symboliczny grosz do puszki na zakup napędu dla mojego wózka - mówił Janusz Plewiński.

Imprezie towarzyszyła wystawa malarstwa Andrzeja Pawlaka mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach oraz wystawa prac Koła Niepełnosprawnych "Cztery Pory Roku".

komentarze