Radomsko, Łódzkie 0o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018

Młodzi wandale zdewastowali tymczasowe rondo

Alert 112
Jacek Paszewski

W nocy z 12 na 13 kwietnia w centrum Radomska, gdzie grupa młodzieży kopała, przewracała elementy tymczasowego ronda ustawionego przy skrzyżowaniu ulicy Reymonta z ulicą Żeromskiego. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego.

Tuż po północy dyżurny policji został poinformowany przez operatora monitoringu miejskiego, że 5 – osobowa grupa młodzieży dewastuje tymczasowe rondo wyznaczone za pomocą separatorów ruchu drogowego  przy ulicy Żeromskiego. 

Po kilku minutach policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Ustawili porozrzucane elementy ronda, które zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ustalili dokładny rysopis sprawców i udali się w penetrację miasta.

Po kliku minutach sprawcy znowu pojawili się na wspomnianym skrzyżowaniu i ponownie porozrzucali na jezdni elementy ronda. Chwilę później policjanci zauważyli na ulicy T. Kościuszki osoby odpowiadające wcześniej ustalonemu rysopisowi. Grupa ta na widok radiowozu rozbiegła się.

Policjantom udało się zatrzymać dwóch mężczyzn. Okazało się, że obaj są pod wpływem alkoholu. Jeden z nich ma skończone 17 lat a jego kompan siedemnaste urodziny będzie obchodził niebawem. O sytuacji tej policjanci poinformowali rodziców nastolatków. Po ustaleniu szczegółów tego zajścia i roli każdego z jego uczestników materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zadecyduje o ich losie.

Natomiast osoby, które ukończyły 17 rok życia będą odpowiadały jak osoby dorosłe. Zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi za samowolne usuwanie znaków, ich niszczenie, uszkadzanie, zmianę ich położenia czy zasłanianie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Natomiast za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara grzywny.

komentarze