Radomsko, Łódzkie 0o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
Autopromocja reklama

„Misterium Życia i Śmierci Jezusa z Nazaretu” w wykonaniu Teatru Źródło

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

Już po raz piętnasty, Teatr Źródło na deskach domu kultury wystawił „Misterium Życia i Śmierci Jezusa z Nazaretu”. W misterium wzięli udział także aktorzy Teatru Otwartych Drzwi. Spektakl, w którym wystąpiło ponad stu aktorów, radomszczanie zobaczyli w niedzielę, 25 marca.

Misterium to jeden z podstawowych rodzajów średniowiecznego dramatu religijnego oraz opartego na jego podstawie widowiska. Początki misterium w kulturze chrześcijańskiej datuje się na X wiek.

Odnalezienie Jezusa w Świątyni, pocałunek Judasza, modlitwa w Ogrójcu, osąd arcykapłanów, rozmowa Jezusa z Piłatem, droga krzyżowa, śmierć na drzewie krzyża to niektóre ze scen, jakie było można zobaczyć podczas „Misterium Życia i Śmierci Jezusa z Nazaretu”.

- Misterium w wykonaniu Teatru Źródła i Teatru Otwartych Drzwi, obejrzałam pierwszy raz. Podobała mi się gra aktorów. A sama tematyka przedstawienia doskonale wprowadza nas katolików w okres wielkanocny - powiedziała nam Ania

Za swoją grę aktorzy Teatru Źródła i Teatru Otwartych Drzwi zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Reżyserem widowiska była Danuta Zawadzka.

W poniedziałek, 26 marca o godz. 8.30 i 11.00 odbędą się spektakle dla szkół. 

komentarze