Radomsko, Łódzkie -1.8o Niedziela, 20 Stycznia 2019

Miód w roli głównej w Gomunicach

Powiat
Jacek Paszewski

Gmina Gomunice już trzeci raz zorganizowała Święto Miodu oraz "Piknik Promujący Lokalne Tradycje Gminy Gomunice". W sobotę 4 sierpnia, na gomunickim stadionie mieszkańcy mogli posłuchać muzyki, wspólnie spędzić czas oraz spróbować wielu różnorodnych gatunków miodu.

Zebranych gości i przybyłych na to wydarzenie mieszkańców gminy Gomunice, przywitał wójt Paweł  Olejniczak oraz Marek Mazur Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Na scenie zaprezentował się zespół z Ukrainy, dzieci z miejscowych szkół, zespół Gomuniczanki, Słostowianki, Chrzanowianki i Dwa Janki.

Impreza przypadła do gustu mieszkańcom Gomunic oraz powiatu. Ich zdaniem każda forma promocji gminy oraz jej działalności przyniesie pozytywne skutki. Dodatkowo festyn jest świetną okazją do zaprezentowania działalności sołectw oraz organizacji i stowarzyszeń działających na jej terenie. Szczególnie dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się stoiska, na których można było degustować miód i inne wyroby regionalne.

Na zakończenie Święta Miodu w Gomunicach wystąpił zespół disco polo MIG. Tuż po nim dyskotekę pod gwiazdami poprowadził Dj Etto, a niebo rozświetliły fajerwerki.

komentarze