Radomsko, Łódzkie -1.8o Niedziela, 20 Stycznia 2019

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w Strzelcach Małych

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

24 kwietnia, uczniowie szkół z okolic Strzelec Małych, mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w przedsięwzięciu edukacyjnym pod hasłem "Test Your English". Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w prelekcjach przeprowadzonych przez zaproszonych gości – brytyjskiego native speakera i obywatelkę oraz wieloletnią mieszkankę USA urodzoną w Polsce.

- Dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów  na temat  stylu życia w tych krajach, cech geograficznych oraz kultywowanych tradycji. Speakerzy z wielką  pasją mówili o swoich miastach – Hull (Anglia) i Naples (Floryda) oraz różnorodnych aspektach kulturowych. Rozmawialiśmy o różnicach w  obu odmianach językowych-brytyjskiej i amerykańskiej, o trudnościach z jakimi muszą  się zmierzyć uczący oraz sposobach szybkiego przyswajania języka – powiedziała portalowi Radomsko24.pl, Ewa Smolarek ze szkoły w Strzelcach Małych.

Jedno z zadań testowych polegało na zrozumieniu  informacji z wysłuchanego tekstu zaprezentowanego przez zaproszonych gości.

Wyniki:                          

kategoria I –  klasy II- III gimnazjum:

I miejsce – Patrycja Kruk

II miejsce – Katarzyna Motyka , Grzegorz Sommerfeld

III miejsce - Patrycja Dziedzic

Wyróżnienia

Magdalena Wyciszkiewicz, Katarzyna Patek, Weronika Zalas


kategoria II –  klasy  IV- VII szkoły podstawowej:

I miejsce - Rafał Synowiec, Igor Jaroszek

II miejsce - Patryk Zyzik, Katarzyna Jędrzejczyk, Bartek Szalacha,

III miejsce - Magdalena Bąk, Dawid Grzegorczyk

Wyróżnienia

Weronika Gajewska, Jakub Drzazga, Jolanta Dębska, Patrycja Kotlewska, Michalina Serwa.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz kursy językowe ufundowane przez P.P.J.O Horizon w Radomsku. Dodatkową atrakcją i nagrodą za dobry wynik w konkursie jest zaproszenie na warsztaty językowe prowadzone przez wolontariuszy z krajów Ameryki Południowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu w terminie 7-20 maja.

komentarze