Radomsko, Łódzkie 0o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018

Miasto gotowe na małą rewitalizację

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Mimo, iż nie zapowiada się na kompleksową rewitalizację centrum Radomska, magistrat nie rezygnuje z planów poprawienia wizerunku miasta. Wpisują się w to remonty elewacji kamienic, również prywatnych.

Miasto zamierza zwolnić z podatku od nieruchomości budynki lub ich części na terenie objętym Lokalnym Programem Rewitalizacji. Główne założenia projektu to: wsparcie skierowane do osób fizycznych oraz prowadzących działalność gospodarczą; zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres do 5 lat; kwota zwolnienia nie może przekroczyć 90% wysokości nakładów poniesionych na remont, nie więcej niż 20 000 złotych. Warunkiem otrzymania zwolnienia jest zakończony remont elewacji. O zasadach i celach tej inicjatywy mówił prezydent miasta podczas konferencji prasowej w dniu 19 lutego. - Inicjatywa zwolnienia z podatku od nieruchomości w przypadku wyremontowania elewacji budynku jest kolejnym ważnym krokiem, dzięki któremu część miasta zyska estetyczne oblicze. Przypomnę, że w tym roku rozpoczniemy także „małą rewitalizację” ulicy Reymonta, zrewitalizowany zostanie skwer przy ulicy Sierakowskiego i Reymonta. Nie można zapomnieć też o II etapie rewaloryzacji parku Świętojańskiego. Dzięki tym działaniom Radomsko z pewnością zyska wiele atrakcyjnych i  ładnych miejsc – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc. - Rewitalizacja centrum Radomska jest jednym z najważniejszych zadań stojących przed nami. W momencie przyjęcia uchwały zaoferujemy radomszczanom narzędzie dające realne korzyści, które zachęci ich do inwestowania w estetykę swoich nieruchomości, a tym samym w estetykę miasta - dodaje włodarz miasta.

O tym czy takie ułatwienia dla kamieniczników zostaną wprowadzone zadecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej.

komentarze