Radomsko, Łódzkie 10.6o Poniedziałek, 18 Lutego 2019

Matematyczny projekt „mPotęga” ponownie w PSP nr 7

Miasto
Jacek Paszewski

Od września do grudnia, w PSP nr 7 realizowany będzie projekt matematyczny skierowany do uczniów klas IV-VI pod nazwą „Stawiam na matmę”. Szkoła otrzymała właśnie dofinansowanie w wysokości 5 000 zł. Środki pochodzą z fundacji „Dobra Sieć”.

V edycja Programu „mPotęga” jest skierowana do szkół podstawowych, gimnazjalnych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. Organizatorzy otrzymali 598 wniosków w kategoriach klasy IV-VI i VII-III gimnazjum. Dofinansowanie w sumie otrzymało 185 projektów.

- W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Stawiam na matmę” odbędą się m. in konkursy „Matematyczne potyczki z patronem”, „Matematyczna choinka” , warsztaty psychologiczne dla uczniów i rodziców, popołudnia gier planszowych. Będą też spotkania z osobami, których profesja wymaga znajomości matematyki oraz zajęcia informatyczne, których uczniowie poznają działanie programów komputerowych do projektowania budynków – wylicza projektowe zadania Radosław Bartnik, dyrektor PSP nr 7.

W ubiegłych edycjach, szkoła realizowała w ramach projektu „mPotęga” takie przedsięwzięcia jak: „Radomszczańskie symetrie”, „Matematyczne podróże małe i duże”, „Z matematyką za pan brat” czy „Matematyka jest wszędzie”.

komentarze