Radomsko, Łódzkie 17.4o Sobota, 20 Lipca 2019
ważne informacje
  • 08:07 Ograniczenie w dostawie ciepłej wody czytaj dalej
  • 16:07 Zagłosuj na Radomsko w konkursie Planete+ „Twoje miasto z góry” czytaj dalej

Marek Belka gościem III Radomszczańskiego Forum Przedsiębiorczości

Miasto
Jacek Paszewski

Już 3 kwietnia, w Hotelu Porto Regionalna Izba Przemysłowo – Handlowa w Radomsku, zorganizuje III Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Inauguracyjny wykład „Jakie wyzwania niesie ze sobą nadchodzące spowolnienie w polskiej gospodarce?” wygłosi prof. dr hab. Marek Belka, były premier RP.

Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości to największe wydarzenie biznesowe w regionie radomszczańskim zorganizowane z myślą o przedsiębiorcach i samorządach, czyli tych, którzy podejmują decyzje i tworzą warunki do inwestowania. Inicjatywa Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku, instytucji wspierającej lokalny biznes od 3 kwietnia 2001 r.

Jak co roku, Forum będzie okazją do wymiany doświadczeń, wysłuchania prelekcji inspirujących ludzi i nawiązania kontaktów biznesowych.

Inauguracyjny wykład „Jakie wyzwania niesie ze sobą nadchodzące spowolnienie w polskiej gospodarce?” wygłosi prof. dr hab. Marek Belka.

W programie dwóch paneli tematycznych: „Nowoczesne usługi dla biznesu” i „Gospodarka przestrzenna” znajdą się wykłady znakomitych specjalistów oraz praktyczne rozwiązania dla firm. Będą też warsztaty z wysokiej klasy specjalistką od cyberbezpieczeństwa, a uczestnicy strategicznej gry „Planista” będą mogli kreatywnie podejść do planowania przestrzennego.

Eksperci/paneliści

Gośćmi Forum będą znakomici eksperci i praktycy: Przemysław Śleszyński, dr hab. prof. IGiPZ PAN – geograf, kierownik Zakładu Geografii Miast i Ludności w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Dariusz Tworzydło – dr hab. nauk społecznych w dyscyplinie nauki o mediach, ekspert z zakresu ekonomii, badań społecznych, systemów informatycznych oraz public relations, Agnieszka Kośna – absolwentka francuskojęzycznych uczelni, Université Libre de Bruxelles (ULB) oraz Université Catholique de Louvain (UCL). Katarzyna Merska-Pietrak – pomysłodawczyni i koordynatorka programu Start do kariery, realizowanego przez Gumtree.pl od 2013 i pomagającego młodym osobom we wchodzeniu na rynek pracy. Agnieszka Adamiec – autorka artykułów, opracowań i analiz danych o rynku pracy, wyzwaniach  związanych z pozyskaniem kandydata i niedoborem  talentów. Łukasz Kubiak – autor wykładów dotyczących potencjału i trendów na rynku pracy oraz polityki równego traktowania w zatrudnieniu osób z niepełnosprawnością. Agnieszka Sobieszek – z-ca Dyrektora Departamentu Pozyskiwania i Obsługi inwestora. Od ponad 20 lat zaangażowana w rozwój Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Bartosz Rzętkiewicz – od września 2018 roku Wiceprezes Zarządu Strefy Edukacji Sp. z o.o. organu prowadzącego dla Technikum Automatyki i Robotyki oraz  Dyrektor tej szkoły. Dr Paulina Sikorska, Bartłomiej Kolipiński, Marcin Świetlik – wysokiej klasy specjaliści w zakresie rewitalizacji, planowania i zagospodarowania przestrzennego, reprezentują Towarzystwo Urbanistów Polskich. Piotr Zdziechowski – Project manager międzynarodowego projektu THINGS+ wspierającego innowacje usługowe w sektorze produkcyjnym. Główny Specjalista w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Nie zabraknie też przedstawicieli lokalnego samorządu (Jakub Jędrzejczak, Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego, Łukasz Więcek, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Urząd Miasta Radomska, oraz lokalnych firm – Ewa Drzazga), którzy dokonają własnej oceny lokalnych  uwarunkowań dotyczących m.in. edukacji, rynku pracy, zarządzania przestrzenią.

Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy Forum poznają przedsiębiorczych: zasłużonych i z powodzeniem prowadzących swoje biznesy.

Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z możliwości obejrzenia dorobku i działalności firm na stoiskach reklamowych oraz uzyskać wiele cennych porad i wskazówek na stoiskach informacyjnych.

Żeby ostać uczestnikiem Forum trzeba się zarejestrować do 29 marca w tym miejscu. Forum odbędzie się w godzinach 8.30-16.15.

komentarze