Radomsko, Łódzkie 10.6o Poniedziałek, 18 Lutego 2019

Konwencja Wspólnego Samorządu

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Podczas konwencji wyborczej Wspólny Samorząd zaprezentował kandydatów na radnych z wszystkich okręgów do Rady Miasta w Radomsku, a także kandydatów do rady powiatu oraz osoby, które ubiegają się o stanowiska wójtów. Natomiast Jacek Gębicz, kandydat na prezydenta miasta Radomska nakreślił założenia swojego programu wyborczego.

Swoją konwencję Wspólny Samorząd zorganizował w restauracji Patio w Radomsku w poniedziałkowy wieczór, 1 października. Rozpoczęto od prezentacji kandydatów na urzędy wójtów gmin powiatu radomszczańskiego (wśród nich jest obecny włodarz gminy Gomunice - Paweł Olejniczak, który stara się o reelekcję). Następnie zaproszono do prezentacji i wspólnego zdjęcia kandydatów do Rady Powiatu Radomszczańskiego. Stowarzyszenie wystawia swoich ludzi do wszystkich 5 okręgów na terenie powiatu.

Listy kandydatów na radnych z wszystkich okręgów również zostały w pełni obsadzone do Rady Miasta w Radomsku. Prezes Wspólnego Samorządu, a zarazem starosta radomszczański Beata Pokora po kolei wyczytywała kolejne osoby, aby zaprezentowały się przed pozostałymi uczestnikami konwencji. Wreszcie przyszedł czas na najważniejszą chyba z punktu politycznego osobę - Jacka Gębicza, kandydata na urząd prezydenta Radomska. Ten opowiedział w kilku zdaniach o sobie i przystąpił do prezentacji swojego programu wyborczego: - Media zadają nam pytania, co robić żeby Radomsko się nie wyludniało. A to jest taki proces naturalny. W małych miastach typu Radomsko, gdzie mieszka kilkadziesiąt tysięcy ludzi, jest rzeczą naturalną, że ludzie młodzi, ambitni, wybierający się na wyższe uczelnie do dużych miast, tam starają się robić karierę - mówił.

Aby zatrzymać ucieczki z Radomska, a nawet odwrócić ten trend, potrzebne są gruntowne zmiany, do których przekonywał Gębicz. Miasto musi być jego zdaniem przede wszystkim przyjazne. To nie tylko walka ze smogiem, ale poprawa infrastruktury (oprócz inwestycji w drogi Gębicz proponuje budowę parkingu), kultura, rekreacja (m.in. ścieżki rowerowe i odbudowa muszli w Parku Świętojańskim), właściwa pielęgnacja zieleni. W tym ostatnim punkcie kandydat zamierza po wygraniu wyborów zatrudnienie miejskiego architekta zieleni. Ważna też jest walka z podtopieniami miasta, czemu służyć ma renaturalizacja rzeki Radomki. W swoim programie kandydat Wspólnego Samorządu ujął też budowę brakującego odcinka obwodnicy miasta.

komentarze