Radomsko, Łódzkie 7.7o Poniedziałek, 18 Lutego 2019
Autopromocja reklama

Konkursy Wiedzy Technicznej w „Elektryku”

Miasto
Jacek Paszewski

Radomszczański „Elektryk” już po raz piąty organizuje konkursy wiedzy z dziedziny elektroniki i informatyki.

Wziąć w nich mogą udział uczniowie szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych. Wystarczy wcześniej zalogować się na stronie konkursowej, założyć konto – zapoznać się z regulaminem i w dniach 20 i 21 lutego 2018 r. zabłysnąć w teście wiedzy. Strony konkursowe są już dostępne pod adresami i na Facebooku: puchar.zse-e.edu.pl oraz elektronik.zse-e.edu.pl.

Konkursy zgromadziły już łącznie około 1000 uczestników, głownie uczniów gimnazjów. Polegają na rozwiązaniu krótkiego testu eliminacyjnego na platformie e-learnigowej. Suma punktów z dwu dni decyduje o tym, kto weźmie udział w finałach stacjonarnych, które odbędą się 2 marca w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych. Dla najlepszych organizatorzy przygotowują Galę Finałową z udziałem członków Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Zaproszenie przyjęła już Pani Beata Ostrowska - członek zarządu Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz prof. dr hab. inż. Dominik Sankowski - kierownik Katedry Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Uczestnicy finałów i uczniowie wezmą udział w ciekawym wykładzie przygotowanym przez pracowników Politechniki Łódzkiej na temat bezpieczeństwa sieci komputerowych.

Patronem i fundatorem nagrody głównej  jest Pani Starosta Beata Pokora. Nagrodę specjalną, Puchar dla najbardziej aktywnie działającej szkoły wręczy dyrektor ZSE-E w Radomsku.

Można będzie też wygrać cenne nagrody rzeczowe od sponsorów m.in czeki po 500 zł od ESBanku, zniżkę na kurs prawa jazdy czy naukę jazdy w trudnych warunkach od Szkoły Jazdy eLcar, Do wygrania jest również sprzęt komputerowy od firm VITAZ i APS i nagrody niespodzianki ufundowane przez Społeczną Akademię Nauk w Radomsku.

komentarze